Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

 

                          

ДОРОГІ КОЗІВЧАНИ ТА ГОСТІ СЕЛИЩА!

           Щиро вітаю вас з святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Захисника України, 73-тьої річниці утворення Української Повстанської Армії та Дня українського козацтва !

         Ці знаменні дати, нерозривно пов'язані між собою, символізують зв'язок поколінь, древню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями. Свята Покрова здавна була для українців заступницею та покровителькою. Її Святий образ брали із собою Українські козаки, поневіряючись у далекій чужині. І завжди, у найважчі хвилини, Пресвята Богородиця  захищала Україну, допомагала вистояти у важкі роки неволі і боротьби за свободу рідного краю. В день Святої Покрови ми вшановуємо українське лицарство, яке впродовж усієї історії нашого народу боронило і зараз захищає свою землю від хижих загарбників.

           14 жовтня ми вперше святкуємо День Захисника України. Гасло цьогорічного святкування – "Сила нескорених". Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, тому коли тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає і їх. Це також день пам'яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.

        Вітаю всіх військовослужбовців України. Ви - наші захисники, опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких - у ваших надійних, сильних руках. Прийміть же поздоровлення з кращими побажаннями: добра, світлого настрою, мирного неба над головами, професійних успіхів!

          У цей день звертаючись до ветеранів УПА хочу висловити подяку за героїзм та жертовність. Для багатьох поколінь українців Ви завжди будете прикладом незламності духу та глибокого патріотизму. Нехай свято Покрови стане для нас усіх національним днем пам'яті геройського чину та слави українського війська. 73 роки тому, в День Покрови Пресвятої Богородиці було задекларовано створення Української Повстанської Армії, яку Провід ОУН покликав вести збройну боротьбу за право українців мати власну державу. Сьогодні українці мають власну державу і попри всі труднощі, вільна Україна утверджується і це є прямим наслідком національно-визвольних змагань, в авангарді яких стояла Українська Повстанська Армія.

          З нагоди 73–ї річниці створення УПА та Дня українського козацтва щиро вітаю представників ветеранів національно-визвольної боротьби, ваших рідних і близьких, всіх жителів селища. Наш спільний обов'язок виховувати нашу молодь на прикладах життя і діяльності учасників національно-визвольної боротьби, свято берегти пам'ять про героїв, які полягли за волю України.

   Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького і всього українського народу. І сьогодні ми звертаємося до Матері Божої з проханням про благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу і  про мир на нашій землі.    

Слава Україні!

Героям слава!

                           Козівський

                   селищний голова                             ВАЦЛАВСЬКИЙ П.Ю.

 


 

 

Шановні викладачі, педагоги,

любі учні, гімназисти, студенти, дорогі батьки!

         Від усього серця вітаю вас із Днем знань!

        День знань – свято, яке у кожного з нас викликає емоції, адже всі ми були учнями. Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених класів. І, звичайно, закличним дзвоником.

    Учням, гімназистам і студентам бажаю успішно крокувати дорогою знань і пам’ятати, що саме від освіти залежить успіх у майбутньому. Нехай будуть з вами допитливість, працелюбність і наполегливість, а також натхнення до творчості, нових відкриттів!

       Батькам бажаю щоденно відчувати гордість за своїх дітей, радіти їхнім успіхам.

       Викладачам, педагогам – усім, хто носить високе звання Вчителя – дякую за благородний і такий потрібний труд.

       Здоров’я і терпіння вам впевненості в завтрашньому дні,

добробуту, миру і Божої благодаті!

       Зі святом Вас!

 

               Козівський

          селищний голова                        ВАЦЛАВСЬКИЙ П.Ю.

 

 


 

   

 

ДОРОГІ КОЗІВЧАНИ ТА ГОСТІ СЕЛИЩА!

     Щиро вітаю вас з нагоди Дня Державного прапора та Дня незалежності України!

       Ці свята символізують самостійність та суверенітет нашої країни, прагнення нації до творення власної держави.

   Здобуттю незалежності ми завдячуємо Богові і нашому багатостраждальному, терпеливому, але волелюбному народові. Бажаю вам завжди пам’ятати якою ціною дісталася нам свобода і як багато вона означає для минулих, теперішніх та прийдешніх поколінь українців.

   Відзначаючи День Державного прапора та День незалежності, ми складаємо особливі слова подяки тим, хто долучився до творення та розбудови Української самостійної соборної держави і тим хто зараз захищає нашу незалежність і наші кордони на сході країни.

   Бажаю всім вам, вашим родинам доброго здоровя, щастя, радості, миру, наснаги до творчої праці.

   Нехай Господь Бог береже нашу країну!

   Слава Україні!

 

 

                              Козівський

                 селищний голова                        ВАЦЛАВСЬКИЙ П.Ю.

 


 

 

 

ДОРОГІ КОЗІВЧАНИ ТА ГОСТІ СЕЛИЩА,

ДОРОГА МОЛОДЬ КОЗІВЩИНИ!     

        Традиційно в останню неділю червня ось уже декілька десятків років поспіль у нашому містечку відзначається День міста, День Конституції України і День молоді.

        Для кожного з нас Батьківщина починається з рідного дому, вулиці, села чи містечка, де народився, виріс, звідки пішла життєва дорога. І де б ми не були, ця маленька батьківщина завжди в нашому серці, в нашій памяті.

         Ось і в неділю козівчани відзначатимуть День свого містечка, якому як свідчить перша письмова згадка – 575 років. Незважаючи на кризові явища і складну ситуацію в Україні, Козова розбудовується, розвивається стаючи кращою, впорядкованішою, ошатнішою. Щиро від душі здоровлю усіх жителів нашого райцентру, усіх хто завітає до нас в цей день. Бажаю усім доброго здоровя, щастя, усіх гараздів, благополуччя – кожному дому.

          28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію. Затверджена цього дня нова Конституція суверенної України увійшла в наше суспільне життя як головний оберіг державності й демократії, гарант незалежності та соборності України.

           Тож нехай же найголовніший закон країни завжди чесно допомагає керувати нашою незалежною, самостійною державою, захищаючи народ від злочинності, злоби і тиранії.

           Щиро здоровлю наших юнаків і дівчат, всіх, хто душею молодий з Днем молоді. Молодість – це неповторна та унікальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху. Сучасні і освідчені, ви наша молодь є сьогодення України, її майбутнє. Хай здійснюються ваші найзаповітніші мрії про процвітаючу Україну, щасливе і заможне життя кожної молодої людини.

           Планів багато, але жити треба для сьогодення, оглядаючись на минуле, але з вірою у завтра. Для любого населеного пункту чи це столиця, чи обласний центр, чи районний, основою його були, є і завжди будуть його жителі.

            Тож від усієї душі зичу вам, вашим рідним та колегам міцного здоровя, щастя, добра, щедрої долі. Бажаю щоб в душі кожного з вас не згасала любов до рідного містечка, нехай же зростає та процвітає наш край! Нехай любов і достаток живуть на кожній вулиці, у кожному домі, в кожній родині, обєднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду.

        Мирного неба нам всім над головами!!!

       Слава Україні!!!

       Героям слава!!!

 

                   Козівський

               селищний голова                        ВАЦЛАВСЬКИЙ П.Ю.

 


 

       

 

    ДЕНЬ молоді та День Конституції України Козова відзначає з поважним ювілеєм.  575…  Саме стільки років минає з часу першої письмової згадки про нашу маленьку батьківщину.

       Про те, як змінилася Козова з плином часу, яким є сьогодення і буде майбуття селища нам розповів у передсвятковому інтерв’ю козівський селищний голова Петро Юліанович ВАЦЛАВСЬКИЙ.

       –  Петре Юліановичу, 575 – поважний ювілей. Якою Козова була 575 років тому і яким є сучасне селище? З якими здобутками підходите до відзначення свята?

     – Так, в неділю козівчани відзначатимуть День свого містечка, якому, як свідчить перша письмова згадка, 575 років. Шість віків розвивається наше селище. Було різне – і добре, і погане. Перетерпіла Козова спустошливі напади турків і татар, неодноразово її руйнували і спалювали. Але, незважаючи на це, наші предки розбудовували і розвивали різного роду промисли, і в 1650 році містечко отримало Магдебурзьке право, а з ним – певні привілеї, такі як проведення щотижневих торгів і річних ярмарків.

     В XIX столітті Козова зберігала статус містечка. Деякий час була і повітовим центром.

       Сьогодні селище – районний центр. Його територія близько 3000 гектарів. У Козові проживає 9400 жителів. Збудовано і введено в дію понад 3000 квартир і будинків. У селищі добре розвинута соціальна сфера, а це – центральна районна  комунальна лікарня, аптеки, дві школи, гімназія, два дитячих садочки, функціонують заклади кооперативної торгівлі, а останнім часом активно розвивається приватна торгівля і заклади громадського харчування. Надаються побутові та комунальні послуги.

       Незважаючи на кризові явища, в Козові активно ведеться будівництво торгових закладів. Незабаром буде введено в дію сімнадцятиквартирний житловий будинок. Побудовано і введено в експлуатацію районний центр зайнятості. Зараз біля будинку центру та на прилеглій йому території прово-дяться роботи по благоустрою.

          За останні роки вдалося успішно провести ремонт приміщень садочків «Сонечко» та «Ромашка». Встановлено нові пластикові вікна і двері. Перекрито дах на будівлі садку «Ромашка» і розпочато перекриття даху в «Сонечку».

       Спільно з жителями замінено дах в 40-квартирному будинку по вулиці Грушевського та 32-квартирного по вулиці Герети. На завершенні ремонт селищного будинку культури, що у мікрорайоні цукровиків, а саме: заміна вікон та дверей. На черзі – реконструкція системи опалення цієї будівлі та ремонт в ній приміщення, в якому буде розміщено медичний заклад.

       На території селища успішно функціонують комунальні підприємства «Благоустрій» і «Козова «Комунсервіс», які займаються регулярним вивезенням сміття та безперервним водопостачанням у Козові. Протягом останніх двох років значно поліпшена матеріально-технічна база – придбано нову техніку для ефективного функціонування цих підприємств.

       –  Якими є перспективні плани розвитку інфраст-руктури селища?

       – Розвиток інфраструктури селища Козова буде здійснюватися по таких напрямках: будівництво і заміна водогонів, будівництво каналізаційних систем, полігону твердих відходів, капітальні ремонти доріг, будівель і споруд, заміна системи опалення та інші. Роботи по цих об’єктах розпочаті, здійснюються та будуть проводитися і надалі за кошти селищного, державного бюджетів та на умовах співфінансування.

Будівництво водогону цьогоріч розпочато по вулиці Грушевського. Цей об’єкт повністю фінансує селищна рада, а будує комунальне підприємство «Козова «Комунсервіс».

        Найбільшим об’єктом реконструкції в Козові в цьому році є центральний водогін у центрі селища. Його загальна довжина – 1400 метрів, вартість робіт – 3 мільйони 800 тисяч гривень. Реалізується він на умовах співфінансування держав-ного і селищного бюджетів.

       Наступним по величині об’єктом буде будівництво нового водогону від водозабору (в районі колишньої сільгоспхімії) до центральної частини селища (біля районного будинку культури). Заплановано будівництво колектора від новозбудованого 17-квартирного будинку, що пройде по вулицях Хмельницького, Сосюри, Лесі Українки, Корольова, довжиною один кілометр. Проведено ремонт водогону і по вулицях Вітошинського, Наливайка, Надрічна. Збудовано понад 2 кілометри водопроводу від водозабору в районі кар’єру до водяного резервуару цукрового заводу, що дало змогу суттєво поліпшити забезпечення водою жителів мікрорайону цукровиків.

           Спільно з жителями вулиці Роксолани ми завершили прокладання каналізаційної мережі загальною довжиною 800 метрів від вулиці Роксолани через Ювілейну до вулиці Пушкіна. Також у планах будівництво системи приймання каналізаційних стоків по вулиці Дружби. Цьому має передувати реконструкція очисних споруд і повне відновлення системи очистки стоків, які надходять від селища в район вулиці Івана Франка (біля кар’єру).

       Розроблена і затверджена документація по ремонту доріг по вулицях Лесі Українки, Грушевського, Чубинського. Та в цьому році згідно з рішенням селищної ради виділено кошти в сумі понад 600 тисяч гривень для проведення поточного ремонту вулиць Колійова, Грушевського, Шевченка, Івана Франка, який зараз здійснює КП «Благоустрій».

        На стадії завершення виготовлення проектної документації по будівництву полігону твердих відходів. Його буде здійснювати наше підприємство – КП «Благоустрій».

      – Петре Юліановичу, чимало питань, в основному фінансових, виникають у людей у зв’язку із переоформленням та оформленням земельних ділянок. Які кроки робить селищна рада для полегшення і спрощення таких процедур?

       – У нас є понад вісім тисяч землекористувачів і землевласників. Для того, щоб навести відповідний облік із землею, було прийнято рішення селищної ради про проведення інвентаризації земель. Ця робота триває і до кінця цього року її заплановано завершити. У результаті проведеної інвентаризації жителі селища матимуть змогу за дешевшими (фактично наполовину) цінами отримати документи на земельні ділянки у зв’язку з тим, що оплату за геодезичні роботи повністю провела селищна рада.

       – Козова є одним із небагатьох райцентрів області, яка зводить будинки за програмою молодіжного будівництва. Як Ви повідомляли, цьогоріч заплановано здати в експлуатацію четвертий будинок, зведений за цією програ-мою. Чи планує селищна рада і надалі реалізовувати проекти по будівництву житла для молодих сімей, зокрема для воїнів, які служать чи відслужили на сході України – в зоні проведення АТО?

         –  Селищною радою розроблено проектно-кошторисну документацію на житловий квартал забудови для бу-дівництва 73-ох індивідуальних садиб та 16-ох дванадцяти-квартирних будинків (навпроти козівського лісництва). У першу чергу право на забудову отримають учасники АТО. Крім того, підведення всіх комунікацій буде здійснено за рахунок селищного бюджету.

      Планів багато, та жити треба сьогоденням, оглядаючись на минуле, але з вірою у завтра.

         Селищу Козова – 575 років. Для будь-якого населеного пункту: чи це столиця, чи обласний центр, чи районний, основою були, є і завжди будуть його жителі.

 

Інтерв’ю провела Оля ПОПАДЮК.